Ekogroszek - Internetowy Skład Opału "GWÓŹDŹ"

Przejdź do treści
Ekogroszek


EKOGROSZEK jest paliwem stałym, wytwarzanym na bazie wysokoenergetycznego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką wartością opałową. Niemały wpływ na jego ekologiczny i ekonomiczny charakter ma również proces jego produkcji, podczas której wielokrotnie płukany i przesiewany węgiel często jest jeszcze wzbogacany, by zapewnić mu jak największą energetyczność.

EKOGROSZEK może być stosowany we wszystkich urządzeniach grzewczych, przeznaczonych do spalania paliw stałych, najodpowiedniejszymi jednak  są niskoemisyjne piece retortowe z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. W tego rodzaju kotłach dzięki specjalnemu palenisku bezresztowemu, spala się dokładnie taka porcja węgla, jaka jest potrzebna do otrzymania nastawionej przez użytkownika temperatury. Charakteryzują się one wysoką sprawnością, co pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji ciepła. Oprócz ekonomiczności zaletą tych urządzeń jest ich ekologiczność. Spalanie przy ich użyciu jest prawie bezdymne, co ogranicza w znacznym stopniu emisję szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych. Pamiętać jednak należy, że żywotność naszego kotła w dużej mierze zależy od jego użytkowania. Najlepiej, jeżeli jest to możliwe, nie wyłączać go na dłuższe okresy czasu. Na przykład w sezonie letnim wykorzystajmy go do podgrzewania wody, co będzie najtańszym sposobem jej otrzymania, a kocioł nie będzie rdzewiał. W przypadku jednak, gdy mamy zamiar wyłączyć piec na dłużej nie zapomnijmy o jego wyczyszczeniu i pozostawieniu otwartych drzwiczek dla zachowania prawidłowej wentylacji. Duży wpływ na trwałość i sprawność kotła ma również wilgotność stosowanego opału. Każdy ekogroszek opuszczając kopalnię jest mokry, co związane jest z jego technologią produkcji i przechowywaniem pod gołym niebem. Aby ekogroszek był suchy firma zajmująca się pakowaniem musi dołożyć wiele starań i wysiłku. Jeżeli zdarzy się, że kupicie Państwo ekogroszek w workach mokry, dobrze jest je przed wsypaniem opału do pieca rozciąć i pozostawić na kilka dni do przeschnięcia.

Oferujemy Państwu ekogroszek w pięciu klasach jakości, w zależności od wartości energetycznej oraz kopalni, z której jest wydobywany:
  • ekogroszek Wesoła 29MJ/kg
  • ekogroszek Pieklorz Bobrek 28MJ/kg
  • ekogroszek Pieklorz Piekary Julian 26 - 27MJ/kg
  • ekogroszek 26MJ/kg
  • ekogroszek Retopal 25MJ/kg

Najwyższa jakość oferowanego ekogroszku zapewnia długą i bezawaryjną pracę kotłów, spełnienie norm emisji oraz niskie koszty wytwarzania ciepła.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy Państwu opał najwyższej jakości, luzem lub workowany, niskie ceny oraz korzystne warunki zamówienia. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, gdzie udzielimy rzetelnych i dokładnych informacji.

Pamiętaj, że tylko wysokokaloryczny ekogroszek zapewni Ci spokój przez cały okres grzewczy!

Jakość zapamiętasz dłużej niż cenę.


Cenniki do pobrania:Wróć do spisu treści